KONST / Litografier / Färglitografi 15707225
nr 1570 7225
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
"Vesper". Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 42x29 cm, yttermått inklusive ram: 58x44 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 18:37:11
300 kr
350 kr
400 kr